Srpen byl pro Bitcoin minery tím nejlepším, co poslední měsíce přinesly. Jejich příjmy se oproti červenci zvýšili o 23.19%.
Příjmy těžařů na vzestupu
Srpen byl pro Bitcoin minery tím nejlepším, co poslední měsíce přinesly. Jejich příjmy se oproti červenci zvýšili o 23.19%.
Tento týden se nesl tak trochu ve znamení čísel a statistik a tak dnešní mini-story bude z podobného soudku.
Server Decrypt se v jednom ze svých článků podíval na to, jak vypadá rozvržení bohatství v Bitcoinovém ekosystému, konkrétně s cílem zjistit, kolik lidí by se dalo považovat za Bitcoinové milionáře.
Čerstvě jmenováný ministr pro digitální rozvoj, Bagdat Mussin, plánuje upevnit kazašskou stopu v Bitcoin miningu. Krátce po nástupu do funkce se Mussin vyjádřil právě na téma těžby digitálního zlata a zdůraznil fakt, že přístup k tamní levné elektřině je lákadlem k budoucímu rozvoji průmyslu, který už se stihl na kazašském území uchytit.
Přestože si bitcoin cenově za poslední týden nepolepšil, některé další ukazatele v tomto období na svůj all-time high dosáhly.
Jak už bývá tradicí, pokud něco dokáže zaručeně poslat cenu bitcoinu jako mávnutím kouzelného proutku dolů, jsou to zprávy související s legislativou. Když se k tomu přidá propad S&P 500, máme z toho návrat k $10k. Minulý týden takto bitcoin zareagoval na zprávy o razii v jihokorejské směnárně Bithumb a propadech americké burzy. Odepsal 12%. Pohled na on-chain data však až tak pesimistický není.

Přestože se v Bitcoin komunitě pár let pohybuju, dalo by se říct, že se tak děje výhradně prostřednictvím socialních sítí. Shodou okolností jsem na tohle téma nedávno zahlídl Tweet od American.Hodl, kterej prohlásil něco, co jsem si už delší dobu myslel.
Troufnu si říct, že Bitcoinoví fanoušci, kteří se trošku aktivněji pohybují v komunitním dění na Twitteru, už z velké části nejspíš narazili na uživatele s přezdívkou hodlonaut.

