Rubriky
Ze světa

MicroStrategy prezentuje výsledky za Q3

O MicroStrategy už jsem se zmínil několikrát, tak je asi není třeba blíž představovat. Někdy v září vystoupili jako první akciovka, která kdy nakoupila bitcoin jako své rezervní aktivum a vypadá to, že její CEO se už nadobro stal tváří letošního bitcoin twittteru.

Včera měla Saylorova firma čtvrtletní call s akcionáři, kde se prezentovali výsledky za třetí čtvrtletí. Jak už se dalo očekávat, dlouho se mluvilo o bitcoinu, investování do nového aktiva a o tom, co firma nákupem sleduje.

Jsem přesvědčenej, že v následujících dnech se ještě vyrojí celá řada záznamů, infografik a citací, pro dnešek jsem si ale vybral jeden graf, který ani z oficiální prezentace nepochází, ale interpretuje oznámené výsledky.

Graf zobrazující zhodnocení bitcoinu, který MicroStrategy nakoupila a čistý zisk za posledního 3.5 roku. Bitcoin stojí výš.
Zdroj: https://twitter.com/kerooke

Celková hodnota bitcoinu, který MicroStrategy před dvěma měsíci nakoupila se zvýšila o více jak 100 milionů dolarů. Pro srovnání, to je víc, než byl čistý zisk téhle firmy za posledního 3.5 roku.

Mám takový pocit, že o Saylorovi se jednou budou psát i knihy, prozatím to jsou ale aspoň ty memes.