Rubriky

Kontrola itineráře

Twitter spekuluje a oslavuje. Bitcoin se přehoupnul přes 12 000 dolarů a euforie je značná. Když trochu odzoomujeme, cena za 1 bitcoin je ale pořád nějakých 38% pod all-time high a mně to přijde jako ideální příležitost k projetí checklistu.

Chtěl bych se pobavit o hardwarových peněženkách, které považuju za základní vybavení každého hodlera. Rovnou ale přeskočím to, co byste možná čekali. Nechci vůbec řešit témata, jako – “který výrobce”, “který typ”, “s drátem, bez drátu”… ale spíš využít příležitosti a vypíchnout pár poznatků z minulých let.

Bitcoin je v tuhle chvíli zhruba tři roky pod předešlým peakem a vše nasvědčuje tomu, že se tam dříve nebo později vrátí. Proto mi teď přijde správná doba, krátce se zamyslet a jenom si odsouhlasit, jestli jste připraveni na to, až se dostaneme do opravdového býčího trhu. Nemyslím ani tak mentálně, ale jestli máte v šuplíku (obrazně řečeno) aspoň jednu hardwarovou peněženku, protože ji budete potřebovat.

Když se býk rozeběhne

Pokud je totiž něco jasné, je to fakt, že až bitcoin začne výstup na svoje all-time high, strhne se klasická lavina zájmu, spekulací, a do prostoru začne vstupovat úplně nová sorta lidí. Budu tady mluvit sám za sebe a vlastní blbost, a můžu potvrdit, že v takových chvílích pak může být dočasně challenge nějakou peněženku vůbec sehnat. Najednou totiž stránky výrobců hlásí out of stock a vy neuděláte nic.

Jasně, stát se to nemusí a snad ani nestane, přecejenom každý bull run jsou distributoři a výrobci lépe připraveni, ale tyhle věci se prostě těžko předvídají.

Bitcoin roste exponenciálně a je možné, že během nadcházejícího bull runu bude o peněženky nepředvídaný zájem a vy najednou zjistíte, že máte v apce na telefonu bitcoin, který už měl být dávno v cold storage, ale místo toho máte akorát cold sweat na čele a čekáte, až vám přijde email, že jsou hardware wallets opět na skladě.

Mně i jiným se to stalo a nebyl bych překvapenej, kdyby se situace v budoucnu opakovala. Je totiž jasný, že vždycky tady bude někdo, kdo se bude na vrcholu trhu chytat za hlavu a se zpožděním řešit, jak nové bohatství zabezpečit.

Bitcoin se chystá na dlouho očekávaný bull run, do toho nám přichází Vánoce a já mám pocit, že teď je ideální přiležitost dohnat resty.

Všichni jsou totiž dostatečně připraveni, dokud nejsou.


Zdroj obrázků: giphy.com