Rubriky
Novinky

Grayscale v Q3 nakoupili 77% vytěžených bitcoinů

Grafika znázorňující kolik BTC vlastní akciové firmy. Grayscale v počtu bitcoinů vede.
Data z BitcoinTreasuries.org zobrazují bitcoin držený akciovými společnostmi

Jak je patrné z grafiky výše, firma Barryho Silberta je v Bitcoinovém vesmíru vůbec tím největším firemním hráčem. Grayscale právě vydali report za letošní třetí kvartál, a čísla, která v něm uvádí, předčila leckterá očekávání. Firemní a soukromí investoři během Q3 2020 investovali do digitálních produktů společnosti Grayscale více než 1 miliardu dolarů.

O jak výrazné navýšení se jedná dokládá to, že vklad investorů byl během tří měsíců jen o něco menší, než celková částka investovaná během let 2013-2019 (1.2 miliardy dolarů). Pro firmu vedenou známým bitcoinovým permabýkem Silbertem se tak jedná o vůbec nejúspěšnější čtvrtletí v historii.

Grayscale zaznamenali nákupy svých produktů v hodnotě miliardy dolarů.

Z miliardy dolarů, které do produktů Grayscale přitekly, směřovala většina do bitcoinového produktu GBTC. Vyjádřeno v číslech, jednalo se o 719 milionů dolarů, tedy něco přes 70% investovaných prostředků.

77%

Krom všech ostatních nej, kterými se firma v reportu pyšní, je zajímavé jedno další číslo. Grayscale ve sledovaném období totiž nakoupili 77% bitcoinů, které mineři stihli za stejnou dobu vytěžit.

Grafika srovnávající tři čtvrtletí letošního roku. Q3 jasně vede i co se počtů nakoupených bitcoinů týká.

Přestože během Q2 a Q3 byly Silbertovi nákupy samo o sobě impozantní, poslední kvartál je opravdu velrybí počin. Pokud jste si od července do září nějaký bitcoin pořídili, patřil pravděpodobně do těch 23%, které Grayscale nestáhli z oběhu sami pro sebe. Já mám navíc takové tušení, že Silbert nehodlá zpomalovat.

Snímek z Twitteru, kde Barry Silbert konstatuje, že v nákupech BTC nehodlá zpomalovat.

Zdroj: https://www.crypto-news-flash.com/breaking-grayscale-reports-a-new-record-absorbs-77-of-all-mined-bitcoin/
https://grayscale.co/insights/grayscale-q3-2020-digital-asset-investment-report/
https://twitter.com/barrysilbert
https://twitter.com/Coin98Analytics/