Rubriky
Ze světa

Další den, další korporát

Nejdřív zde byli MicroStrategy, pak se přidali Square. Z komunitního enthusiasmu mezitím vznikl projet Bitcoin Treasuries, který ukázal na několik dalších firem, které se rozhodly nakoupit bitcoin do svého majetku. Dnes se k nim přidává další velký hráč.

Nejnovějším investorem je fond Stone Ridge Holdings Group, kteří spravují investiční majetek v hodnotě 10 miliard dolarů.

Firma v tiskovém prohlášení uvedla, že do svých rezerv nakoupila 10 000 BTC v hodnotě 115 milionů dolarů. Nákup ve svým vyjádření zdůvodnili aktuální ekonomickou situací a snahou ochránit svůj majetek před dopady nekončícího tisknutí peněz.

Jedná se tak v krátkém časovém sledu o další společnost, která vidí bitcoin jako ideální nástroj v boji s kvalitativním uvolňováním. O čem se ještě před dvěma měsíci jen spekulovalo se teď začíná čím dál tím častěji potvrzovat…

Obrázek s nápisem the herd is coming. Korporáty začínají hromadit bitcoin, Ridge Group Holdings jsou nejnovějším přírůstkem.

Zdroj:
https://www.theblockcrypto.com/linked/80711/stone-ridge-treasury-bitcoin
https://www.prnewswire.com/news-releases/nydig-raises-50m-in-growth-equity-funding-nydig-parent-stone-ridge-holdings-group-announces-more-than-100m-in-bitcoin-as-primary-treasury-reserve-asset-301151162.html