Rubriky
Ze světa

Testuje se hra..

Přiznám se, že už si úplně nevzpomínám, jak se to stalo, ale jednou jsem se při brouzdání na Twitteru dostal přes společné známé k účtu uživatele capoczino, který psal o tom, že vyvíjí hru s bitcoinovou tématikou. Ve svém nejnovějším příspěvku tehdy sháněl pár dobrovolníků, kteří by mu pomohli s testováním a protože jsem byl zvědavej, tak jsem se přihlásil.

Abych to trochu upřesnil, nejsem zrovna velkej hráč a z konzolí vlastním akorát Nintendo Switch, což je asi to nejmíň gaming zařízení, ale protože se v tomhle případě jednalo o testování hry, která byla od pohledu všechno, jenom ne hardcore, tak jsem si řekl proč ne!

Z pohledu na to, co už ze hry sám vývojář capoczin nasdílel, je asi na první pohled jasné, o jaký žánr a grafické zpracování se bude jednat.

Hlavními postavami hry s názvem CTDL-GAME jsou twitteru známé postavy hodlonaut a bitcoinkatia, kteří se ocitnou v alternativním vesmíru. V něm je lidstvo utlačováno totalitárním režimem a státní peníze ztratily hodnotu (vlastně to už teď ani nezní, jako alternativní vesmír). Vydávají se tak spolu na cestu proti autoritářskému zřízení bojovat a na pomoc se vybavují novým druhem peněz.. 🙂

Protože se jedná o hru, která je zatím uzavřená pro testery, nechci tady capoczina obcházet a něco extra prozrazovat, ale vlastně mě překvapilo, jak se dá na první pohled graficky jednoduchá hra udělat promyšlená, tématická a vtipná.

Při procházce prvním kolem jsem potkal žebráka jménem Peter, který mě zoufale prosil, abych si koupil jeho zlato, ze sutin města vylízají za úplňku shitcoineři, kteří se vás snaží dostat a nakonec se vám do cesty postaví boss Brian ze společnosti Conbase a vyhrožuje, že vám přes svou mrtvolu nedovolí smazat účet.

Ve skutečnosti je ve hře takovejch inside joků a narážek spousta, jenom mám zatím problém dostat se přes bosse Briana, je to fakt prevít 🙂

Tak vlastně jsem jen dneska chtěl říct, proč tady není žádnej pořádnej příspěvěk, protože se ze mě stal na chvíli gambler.. ale vidíte, i v tom virtuálnu bojuju za bitcoin 🙂


Účty vývojaře a hlavních postav:
capoczino: https://twitter.com/capoczino
bitcoinkatia: https://twitter.com/bitcoinkatia
hodlonaut: https://twitter.com/hodlonaut