Rubriky
Novinky

Coinbase spouští fond pro vývojáře

Grafika zobrazující nápis ohlašující rozhodnutí Coinbase sponzorovat vývojáře

Dá se říct, že Coinbase je značně polarizující společností. To sice není úplně nový poznatek, ale oproti dobám, kdy Armstrongova firma pobuřovala zejména tím jaké kryptoměny přidávali na platformu, v posledních dvou letech se k tomu přidala i řada eticko-politických přešlapů. 

Loňský rok např. odstartovali nákupem Neutrina, firmy s prokazatelnou historií angažování se s autoritářskými režimy. Poté následovalo podepsání kontroverzní smlouvy, na základě které Coinbase poskytuje přístup do své analytické služby americké vládě a nedávno se k tomu přidalo vyjádření Briana Armstronga, kterým ve své firmě v podstatě zakázal sociálně-politický aktivismus.

Před pár měsíci se Brian Armstrong objevil v show What Bitcoin Did podcastera Petera McCormacka a k některým kauzám se vyjádřil.

Během rozhovoru mu McCormack nabídnul tip, jak se bitcoinové komunitě znovu trochu přiblížit. Po sérii přešlapů by se podle něj zdálo vstřícným gestem např. zasponzorovat nezávislé vývojáře. Troufnu si říct, že jsem v té době nebyl sám, komu se to sice zdálo jako dobrý nápad, ale nedokázal si představit, že by Armstrong s něčím podobným v dohledné době přispěchal.

Fond pro vývojaře

Čeho jsem si myslel, že se jen tak nedočkáme, dnes však Coinbase ohlásili na Twitteru. Od dnešního dne přijímají přihlášky do programu, který má za cíl sponzorovat vývojáře Bitcoin Core, případně ty, kteří budují služby s tím spojené.

V příspěvku na firemním blogu pak Coinbase upřesňují, co je jejich motivací a za jakých podmínek se můžou uchazeči hlásit. V tuto chvíli se rozhodli zasponzorovat 2 vývojáře s potenciálem jejich počet do budoucna navýšit. Zároveň upřednostňují, pokud se bude jednat o projekty dlouhodobějšího charakteru, ale nabádají, aby se přihlásil každý, kdo na něčem pracuje. 

Coinbase se tak přidávají k firmám jako Square nebo BitMEX, kteří jsou už delší dobu sponzory bitcoinových vývojářů. Armstrongovo rozhodnutí se setkalo s vřelým přijetím bitcoinové komunity.


Zdroj: https://blog.coinbase.com/coinbase-will-sponsor-two-bitcoin-core-developers-with-first-crypto-community-fund-grants-cf55a3a520a3