Rubriky
Ze světa

Apple a jejich kostka ledu

Zajímavý článek vyšel dnes na BitcoinExchangeGuide.com, ve kterém autoři pracují s aktuálně populárním narativem institucionálních investorů. Michael Saylor nedávno proslavil frázi, ve které přirovnává cash, který drží firmy na účtech, ke kostce ledu, která se pomalu roztápí. Snaží se tím kreslit paralelu k inflaci a bezprecedentnímu tisknutí peněz, které letos napříč ekonomikami probíhá. Toho si chytili autoři článku a na paškál si vybrali rovnou tu největší společnost s tou největší zásobou cashe.

Apple podle posledních údajů disponuje obnosem 191.83 miliardy dolarů. Pokud by tak např. následovali příklad konzervativní investice á la Square a do bitcoinu investovali 1% volných financí, vystačilo by jim to na zhruba 144 000 btc. Zcela teoreticky, kdyby se inspirovali u MicroStrategy, kteří do bitcoinu nahrnuli více jak 80% firemních peněz, Apple by si mohl uzmout rovnou polovinu všech bitcoinů, které kdy budou existovat.

Zatímco bych si tipnul, že ještě chvíli potrvá, než Bitcoin vyroste natolik, aby se o něj mega korporace jako Apple nebo Microsoft začaly zajímat zároveň si myslím, že je to během následujích let zcela nevyhnutelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *