Rubriky
Statistiky

Září je pro Bitcoin historicky slabší

Bitcoin strávil začátek léta konsolidováním, v druhé polovině roku se mu prozatím podařilo vyšplhat k 12 500 dolarů a následně sestoupat zpět k 10 000.

Ukazuje se, že měsíc září bývá historicky pro Bitcoin tím vůbec nejslabším. Analytik Zack Voell nedávno poukázal na fakt, že z 11 let, během kterých se dalo s Bitcoinem obchodovat, jsme zakončili září v červených číslech během 7 z nich.

Fotka dvou tváří zírající na graf s nápisem September effect. Zářijový efekt je na finančích trzích známý úkaz.

Toto odpovídá tzv. zářijovému efektu, kdy akciové trhy dosahují historicky nejhorších výsledků. V těchto legacy marketech se jedná o pravidelný úkaz, který nemá s fundamentem trhu nic moc společného. Investopedia dokonce uvádí, že index Dow Jones by Vám za posledních 100 let zaručil pravidelnou ztrátu jen v jednom měsíci a to právě v září.

Aktuální korekce by se tak v tomto případě dala korelovat i s indexem S&P 500. Akcie amerických firem společně s Bitcoinem minulý měsíc dosahovaly svého maxima a následně spolu odepsali procentuálně podobnou část své tržní kapitalizace.

Obtížnost těžby na ATH

Zatímco zářijový efekt, resp. jistá krátkodobá návaznost na S&P 500 s největší pravděpodobností měla na cenu Bitcoinu vliv, těžaři jsou v tuto chvíli bullish více než kdy předtím. Dokládá neustálý růst hashrate a fakt, že se během tohoto týdne zvedla mining difficulty o 11.3% na historické maximum.

Obtížnost těžby je na historickém maximu. Kapitulace těžařů se nekoná, ba naopak. Zářijový efekt se do on-chain fundamentu nepodepisuje.
Zdroj: blockchain.com

Zdroj: https://www.btctimes.com/news/bitcoins-tepid-price-action-in-september-is-historically-normal

https://www.thewealthyfinn.com/