Rubriky
Ze světa

NameCheap přechází na BTCPay

Nenápadný tweet včera do světa vypustil CEO jednoho z největších doménových správců na světě.

Společnost NameCheap, která spravuje více jak 10 milionů domén nyní za své služby akceptuje Bitcoin. Není to sice poprvé, co se tak stává, ale je to poprvé, kdy se tak děje způsobem, na který jsme čekali.

NameCheap totiž už v minulosti řešení pro příjem Bitcoinu implementovali, v roce 2013 tahle losangeleská firma umožnila nákup webových služeb pomocí infrastruktury od BitPay. Řešení, které tenkrát bylo oslavováno, proti sobě záhy obrátilo velkou část komunity.

BitPay vs BTCPay

BitPay je firmou, která si v průběhu pár let značně poškodila svou vlastní image. Zatímco v roce 2013 se jejich řešení vítalo, v roce 2020 tomu tak zdaleka není. Čerstvou vlnu kritiky si vysloužili např. v roce 2019, kdy požádali vydavatele BitPay debitních karet, aby zmrazili peníze na účtech svých klientů. Jako důvod uvedli, že se jedná o update systému, o kterém své klienty dopředu informovali. To se záhy ukázalo jako nepravdivá informace, když se vyrojily stovky klientů, kteří bez jakéhokoli předchozího oznámení přišli na dlouhé týdny o přístup ke svým penězům. 

Kde mám svý peníze? Taková byla reakce klientů, když jim BitPay zmrazil přístup k penězům na jimi vydávané debitní kartě.

BitPay se taky netají svou opozicí vůči Lightning Network, kterou neplánují zařadit na seznam podporovaných platebních metod. Krom toho se nejedná o open source software, neposkytují privátní klíče k bitcoinům svých klientů, vyžadují KYC/AML a účtují vysoké poplatky.

Oproti tomu se BTCPay Server v čele s Nicolasem Dorierem snaží jít směrem, kterej je v souladu s etosem a principy, na kterých Bitcoin stojí.

Krok, který NameCheap podniklo, se setkal s nadšením vášnivé komunity, která už dlouho volá po přechodu od BitPay.

V krátkém časovém sledu se tak jedná o dalšího z velkých hráčů, kteří se rozhodli přijímat Bitcoin. Následují tak např. Aviatrade, prodejce soukromých letounů a francouzskou odnož doručovacího obra Just Eat.

Zdroj: https://www.btctimes.com/news/namecheap-now-accepts-bitcoin-via-btcpay https://cdn.shopify.com/s/files/1/0290/4501/files/moneyback.jpg?2039