Rubriky
Novinky

MicroStrategy přikoupila Bitcoin za 175 mil USD

Někdo považuje za startovní bod přicházejícího bull runu DeFi, já bych si ukázal prstem na MicroStrategy, kteří začínají masivními nákupy čeřit institucionální vody.

Včera se na veřejnost dostaly záznamy z jednání správní rady, ve kterých si společnost dala do stanov klauzuli, která jim umožňuje dokupovat Bitcoin i do budoucna, přestože teprve minulý měsíc firma nakoupila bitcoiny v hodnotě 250 milionů dolarů.

Zároveň MicroStrategy odeslala oznamovací dokument Komisi pro kontrolu cenných papírů Spojených států, ve kterém na tento fakt upozornila.

“As a result of this new Policy, the Company’s holdings of bitcoin may increase beyond the $250 million investment that the Company disclosed on August 11, 2020.”

Úryvek z dokumentu odeslaného SEC společností MicroStrategy 14.9.2020

Dnes se tak na Twitteru objevil zakladatel MicroStrategy Michael Saylor a uvedl, že jeho společnost už i stihla další BTC dokoupit a to rovnou v hodnotě 175 milionů dolarů. Dohromady tahle americká akciovka ve svých aktivech drží 38 250 BTC, které odkoupila včetně poplatků a dalších výdajů za 425 milionů dolarů.

Firma si tak evidentně nadále stojí za svým tvrzením, že BTC je jako aktivum jedním z nejlepších nástrojů na boj s inflací.

Zdroj: https://www.theblockcrypto.com/linked/77796/microstrategy-buys-more-bitcoin