Rubriky
Analýzy

Počet adres s alespoň 1 BTC dosáhl ATH

Přestože si bitcoin cenově za poslední týden nepolepšil, některé další ukazatele v tomto období na svůj all-time high dosáhly.

V době, kdy se pohybujeme cenově ze strany na stranu, mi přijde zajímavé obrátit pozornost na několik dalších metrik, podle kterých můžeme usuzovat současný sentiment a předvídat dlouhodobý vývoj. Ve včerejším článku jsme se zaměřili na analýzu indexu GNI, který týdně publikuje statistický portál Glassnode. Ten dnes nasdílel statistiku o poznání jednoznačnější a nejméně stejně zajímavou.

V bitcoin ekosystému se občas používá termín “wholecoiner”, to zpravidla označuje uživatele, který vlastní alespoň jeden celý bitcoin (whole + coin).

Popis definice slova wholecoiner z UrbanDictionary. Wholecoiner je uživatel vlastnící alespoň 1 bitcoin.
UrbanDictionary vysvětlí všechno

Stejně tak můžeme použít tento termín pro označení adres, které mají zůstatek alespoň 1 BTC. Právě tyto adresy za poslední týden vzrostly na rekordní počet. V tuto chvíli tak blockchain vykazuje více než 823 000 těchto wholecoiner adres.

Graf znázorňující počet adres držících ≥ 1 bitcoin v čase. Zdrojem je graf z Glassnode.
Ne všechna all-time high souvisí s cenou

Směr, kterým se Bitcoin i přes občasný cenový propad ubírá, je tedy evidentní. Přestože počet adres se nutně nerovná počtu uživatelů, trend naznačuje, že lidé BTC akumulují a využívají právě momentů jako jsou tyto, kdy po strmém propadu následuje období konsolidace, která nabízí možnost nakupovat ve slevách.

S příhlednutím k tomu, že na své ATH v poslední době dosáhl např. i hashrate, Bitcoin na úrovni blockchainu nejeví známky zpomalování, jako spíše toho, že cena zatím nesrovnala krok s tím, na co poukazují on-chain data.

Buy the dip!

Zdroje:

https://studio.glassnode.com/metrics?a=BTC&category=Addresses&m=addresses.Min1Count

https://www.urbandictionary.com/define.php?term=wholecoiner