Rubriky
Sběratelství

Citadel 21 – Sběratelská Investice

Bitcoinový magazín Citadel 21 nově vychází v tištěné verzi. Skvělý obsah a striktně limitovaný počet kusů se tvaří jako vhodná investice pro sběratele.

Troufnu si říct, že Bitcoinoví fanoušci, kteří se trošku aktivněji pohybují v komunitním dění na Twitteru, už z velké části nejspíš narazili na uživatele s přezdívkou hodlonaut.

Tenhle avatar kočky ve skafandru vyvolal během loňského roku vlnu sympatií na Twitteru, když se pustil do Australana Craiga Wrighta, kterej o sobě už pár let neúspěšně tvrdí, že je Satoshi a v rámci snahy zastrašit své kritiky kolem sebe seká žaloby, z nichž jedna padla právě i na hodlonauta. To vyvolalo na Twitteru okamžitý rozruch a jako výraz sympatií se rozjela kampaň, jejímž cílem bylo vyjádřit hodlonautovi podporu a vybrat finanční prostředky na nastávající soudní proces.

Hodlonaut je velkým zastáncem Lightning network. V tomto příspěvku vyjádřila podporu CEO Lightning Labs Elizabeth Stark. Přes její tweet se vybralo půl milionu Kč za 24 hodin

Tak nějak ve zkratce k tomu, jak se tahle vesmírná kočka stala v roce 2019 symbolem pospolitosti bitcoinové komunity.

Každopádně, krom toho, že hodlonaut bojuje proti fraudsterům, je sám o sobě jedním z nejvyhraněnějších (je to vůbec slovo?) Bitcoin maximalistů, tak začátkem letošního roku spustil zine projekt jménem Citadel 21. To je v podstatě trochu jinej, tak trochu interaktivní a hlavně výhradně Bitcoinovej magazín, do kterýho přispívá řada známých jmen. Pro každej případ, v Bitcoin komunitě se jedná o ojedinělej počin a po několika úspěšných vydáních se zdá, že se týmu okolo našeho vesmírného cestovatele daří konsistentně tvořit kvalitní obsah.

Mimochodem, grafiku na přední stranu tohohle magazínu tvoří český grafik Martin Fischer. Přiložené video doporučuju zhlédnout.

Tvorba Grafiky pro Citadel 21. Martin Fischer tvoří už řadu let grafiku s Bitcoinovou tematikou. Koukněte na jeho stránky https://www.martin-fischer.cz/

Proč jsem se rozhodl tenhle časopis vypíchnout je fakt, že před pár týdny oznámili vydání tištěné verze a čistě pragmaticky se mi to líbí z investičního pohledu.

Dejme si zde pár argumentů, proč by se mohlo vyplatit si na fyzické kopii zaspekulovat.

  • Limitovaný počet kusů. Tisíc kopií. Ručně číslovaných. Bez budoucího dotisku.
  • Vydavatelem je jedno z nejzvučnějších jmen vůbec. Hodlonaut vyvolává emoce, v Twitter komunitě je symbolem všeho, co se s Bitcoinem pojí. Desítky tisíc followerů ho následují, protože hodlonaut je v tom, jak ke světu přistupuje, jedinečnej.
  • Historicky vzato, tištěná, respektovaná a kulturně-relevantní literatura zabývající se Bitcoin tématikou vedla k někdy až absurdnímu zhodnocení mezi sběrateli.
  • Citadel 21 je mladý projekt, který se teprve etabluje a přestože je ve svých prvopočátcích, vytvořila se okolo něj vášnivá komunita, která se s každým vydáním rozrůstá.
  • Jedná se o unikatní grafický koncept, který reprezentuje skvělý psaný obsah.
  • Nacházíme se kulturně v době, kdy se o Bitcoinu široce nepíše a jedná se o poměrně minoritní záležitost. To dává zároveň největší příležitost investovat do sběratelských předmětů. Myslíte si, že bude kus unikátní, ručně číslované a striktně limitované Bitcoin historie stát za deset let stejně jako dnes?

Jeden kousek stojí symbolických 21 (wink wink) amerických dolarů a v ceně je shipping kamkoli po světě.

Full disclosure, já si pro klid investorské duše fyzickou kopii pořídil, jednak pro svou radost a taky pro budoucí spekulaci. A vy můžete navštivit https://www.citadel21.com, prohlídnout si online verzi a kdyžtak ulovit vydání i pro sebe. Jen si pospěšte, v době kdy tohle publikuju zbývá posledních pár desítek kusů. Tick Tock.